tieto stránky používajú cookies, pre skvalitňovanie obsahu.

McKee David

McKee David

David John McKee (2. 1. 1935, Anglicko), je britský spisovateľ a ilustrátor, ktorý v roku 1987 získal Nemeckú cenu za literatúru pre mládež a v roku 2006 ho nominovali na Cenu H. Ch. Andersena. Známy je aj spoluprácou s televíziou BBC, pre ktorú vytvoril viacero programov; najznámejším je asi seriál o Mr. Bennovi, ktorého diely sa opakovane vysielali takmer dvadsať rokov. Jeho najobľúbenejším knižným hrdinom je slon Elmer, o ktorom napísal takmer 30 kníh.

Príbeh tzv. patchworkového slona od svojho prvého vydania v roku 1968 absolvoval úspešnú cestu svetom a do dnešného dňa ho preložili do 50-tich jazykov a predalo sa z neho 7 miliónov. Jeho tvorbu vyzdvihujú najviac za to, že ukazuje deťom, aké dôležité je mať rešpekt pred odlišnosťami druhých, a zároveň aké dôležité je zostať sám sebou. A čo ho inšpirovalo k napísaniu tohto príbehu? Jedného dňa kráčal so svojou manželkou anglo-indického pôvodu a dcérou po meste, keď oproti idúci chlapec ukázal prstom na jeho dcéru a zakričal: aha, neger! Rozrušený autor si pomyslel, že jeho žena je nádherná, práve tak ako aj jeho dcéra, a rozhodol sa o tom napísať príbeh pre deti.

McKee ilustruje aj iných autorov, napríklad príbehy o medvedíkovi Paddingtonovi, ale aj knižky svojej mamy a syna. Má dva domovy: jeden v Londýne a druhý na juhu Francúzska a stále pokračuje v písani príbehov o nezvyčajne sfarbenom slonovi. V každom sa nájde nejaké poučenie, aj keď, ako hovorí autor: “Mám rád, keď sa môžu príbehy čítať znovu a znovu a zakaždým v nich objaviť čosi nové.”

Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Elmer -25%
McKee David

Elmer

Elmer nevyzerá ako normálny sivý slon. Priam hýri farbami, a tak nečudo, že sa mu ostatné slony..

11,99€ 8,99€ Bez DPH: 8,18€

Elmer a dúha -25%
McKee David

Elmer a dúha

Elmer spolu so svojimi priateľmi čaká, kým sa skončí búrka, aby sa pokochali nádhernou dúhou. Udeje ..

11,99€ 8,99€ Bez DPH: 8,18€

Elmer a sneh -25%
McKee David

Elmer a sneh

V jedno zasnežené ráno stretne farebný sloník Elmer kamarátov, no vysvitne, že na rozdiel od neho ni..

11,99€ 8,99€ Bez DPH: 8,18€

Elmer a vietor -25%
McKee David

Elmer a vietor

Nech fúka akokoľvek silný vietor, slona neodfúkne! Elmer je presvedčený, že veľké a mohutné zviera, ..

11,99€ 8,99€ Bez DPH: 8,18€