tieto stránky používajú cookies, pre skvalitňovanie obsahu.
-25% Láska nemá vzorec

Vydanie knihy podporil Fond na podporu umenia


Pätnásťročná Nina žije iba s mamou a nepočujúcou sestrou. Odjakživa túžila chodiť na gymnázium, kde sa zoznámili jej rodičia. Dúfa, že keď pôjde v ich šľapajach, tiež stretne niekoho výnimočného. Ibaže láska nemá vzorec, do ktorého stačí doplniť rovnaké premenné a dostanete zaručený výsledok.

Na základnej škole patrila Nina k najlepším žiačkam, učitelia ju mali radi a vynikala v chémii rovnako ako kedysi jej otec. Očakávala, že na gymnáziu to bude podobné, ale už od prvého dňa jej nič nevychádza tak, ako si predstavovala. Kvôli príťažlivému chalanovi sa dostane do maléru, ako triedneho im priradia vraj najhoršieho profesora z celého zboru, chemikárka, ktorú jej otec zbožňoval, ju neznáša od prvého stretnutia a považuje ju za podpriemernú. Ninu trápi, že úplne zanikne medzi krajšími a šikovnejšími spolužiačkami a ocko by na ňu nemohol byť hrdý.

Akoby to nestačilo, na gymnázium chodí aj jej sused, Šimon, ktorý ju nazýva Sovou či bonzáčkou a radšej vybehne pešo na najvyššie poschodie, než by mal ísť s Ninou výťahom. Navyše pozná tajomstvo, na ktoré sa ho Nina bojí opýtať.

Podarí sa Nine vybojovať si svoje miesto v triede a dokázať chemikárke, že na to má? Zistí, prečo sa jej Šimon celé roky vyhýba? Nájde aj ona spriaznenú dušu tak, ako sa to podarilo jej rodičom?


Rok vydania: 2021
Rozmery: 135 x 210 mm
Počet strán: 200
Väzba: tvrdá
Návrh obálky: Noémi Ráczová

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Láska nemá vzorec

  • Kód produktu: Láska nemá vzorec
  • Dostupnosť: Skladom
  • ISBN: 978-80-8219-049-9
  • Autor: Demovičová Silvia
  • 14,99€
  • 11,24€
  • Bez DPH: 10,22€