tieto stránky používajú cookies, pre skvalitňovanie obsahu.
-25% Zbojník Hocenploc

Kradne, čo sa mu zachce a ničoho sa nebojí. Taký je zbojník Hocenploc, najväčší lúpežník, akého svet kedy videl. Ibaže jedného dňa, keď sa ulakomí na babičkin spievajúci mlynček na kávu, natrafí na nezvyčajnú prekážku. Sú ňou dvaja odvážni kamaráti Martinko a Gašparko, ktorí sa odhodlajú dolapiť ho a zrovnať spravodlivosť. Má to však háčik. Pasca, ktorú nachystajú, nepohltí zloducha, ale ich samotných a namiesto jedného darebáka sú tu zrazu dvaja. K Hocenplocovi totiž pribudne Petrosílius Hokuspokus, čarodejník so slabosťou na zemiakové maškrty.


Už-už to vyzerá, že z tejto šlamastiky niet cesty von, no práve vtedy sa objaví malá žabka, ktorá je v skutočnosti niekým úplne iným a prezradí tajomstvo vedúce k nečakanému zvratu. Kto sa napokon dostane na slobodu, kto odhalí svoju pravú tvár a kto zostane zakliaty?


No kým dospejete k rozuzleniu, pripravte sa na to, že si obľúbite dokonca aj záporných hrdinov a že pri tejto klasickej, vtipnej a napínavej rozprávke neplatia žiadne vekové limity: zamilujú si ju nielen deti, ale aj dospelí.


Liberecký rodák Otfried Preußler získal za toto veselé a dobrodružné dielo prestížne literárne hodnotenia, vrátane Európskej ceny za literatúru pre mládež a Štátnej ceny za literatúru pre deti, a jeho kultové príbehy právom bavia už celé generácie čitateľov.Rok vydania: 2022

Počet strán: 120 strán

Väzba: tvrdá väzba

Rozmery: 165 x 235 mm

Preklad: Zuzana Dodoková

Ilustrácie: F. J. Tripp, Mathias Weber

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Zbojník Hocenploc

  • Kód produktu: Zbojník Hocenploc
  • Dostupnosť: Skladom
  • ISBN: 978-80-8219-086-4
  • Autor: Preussler Otfried
  • 13,99€
  • 10,49€
  • Bez DPH: 9,54€